For small spaces, there's a different option: get together with other small-yard friends and split things. You may not want a 4-pack or 6-pack of the same tomato, or need 200 peas in a packet. Figure out how much each of you will need, and where your interests overlap, divide up the goods. If a 4-pack of tomatoes is $2, then each plant is only $.25.
Re: Thoughts
Date: 2025-05-03 06:50 am (UTC)